Sonofeedback

Obecnie jednym z najczęściej wykonywanych badań obrazowych

chorób układu mięśniowo-szkieletowego jest ultrasonografia (USG).

W wielu dysfunkcjach układu ruchu skutecznie
i szybko pomaga postawić diagnozę i zaplanować prawidłową terapię.  Dużą zaletą ultrasonografii jest to, że badanie można wykonać  w układzie dynamicznym tzn.  poruszając daną częścią ciała. USG w wielu przypadkach  może zastąpić mniej dostępne badania takie jak rezonans magnetyczny i tomografię komputerową.

Połączenie ćwiczeń terapeutycznych i obrazu USG danego obszaru poddanego terapii pomaga pacjentowi lepiej zrozumieć ćwiczenie i kontrolować jakość wykonywanego ruchu, poprawia jego wyobrażenie. Przenosi się to  na dokładność wykonania ćwiczenia i na szybsze efekty terapii.

W trakcie terapii określa się z jaką czynnością ruchową pacjent/sportowiec ma problem, jak duże
są ograniczenia i bolesność. Ustala się zagrożone kierunki ruchu w danym stawie i/lub złą pracę uszkodzonego mięśnia. Następnie pacjentowi/zawodnikowi zaleca się bezpieczne i skorygowane ćwiczenia.

Dzięki kontroli w obrazie USG pacjent/sportowiec

podczas terapii może czuć się bezpiecznie i być pewny poprawności wykonywanych ćwiczeń.


Obecnie jednym z najczęściej wykonywanych badań obrazowych chorób układu mięśniowo-szkieletowego jest ultrasonografia (USG). W wielu dysfunkcjach układu ruchu skutecznie i szybko pomaga postawić diagnozę i zaplanować prawidłową terapię. Dużą zaletą ultrasonografii jest to, że badanie można wykonać  w układzie dynamicznym tzn.  poruszając daną częścią ciała. USG w wielu przypadkach  może zastąpić mniej dostępne badania takie jak rezonans magnetyczny i tomografię komputerową.

Dojazd

Zobacz gdzie jesteśmy

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Wszelkie prawa zastrzeżone © Centrum Rehabilitacji Medycznej Medicor 2022